Knygos.net

Remigijus Misiūnas - Parduota vasara (2014)

-1 1
Apysaka „Parduota vasara“ - trečioji knyga vaikams R. Misiūno kūryboje. Pirmoji – „Keturi muškietininkai iš antrosios laiptinės“ (2006), antroji – „Sutrumpintas meilės terapijos kursas“ (2009). Pastaroji pelnė išskirtinį įvertinimą – buvo pripažinta viena iš penkių geriausių vaikams ir paaugliams skirtų knygų „Metų knygos“ rinkimuose.

"Parduotos vasaros“ herojus – tas pats trylikmetis, vasaros atostogas pasitinka būdamas jau penkiolikos. Ir ką gi daryti šią vasarą, juk esi nebe vaikas? Bet suaugusieji dar bando tai ignoruoti... Žinoma, truks plyš, siekti savo tikslo. Taip ir padaro.
Stojęs mūru už savo idėją pačiam užsidirbti pinigų, vaikinas laimi ir nedelsdamas pradeda dirbti provincijos masto spartuoliškoje kiaulidžių komplekso statyboje.

„Ironiškas R. Misiūno balsas skatina prisiminti gražiausius V. Račicko, Jurgio Kunčino prozos puslapius, o dar ryškiau už jų šmėžuoja jaunasis Saulius Šaltenis. Būtina atkreipti dėmesį ir į autoriaus išprusimą: minimi, tiksliai pristatomi konkretūs to meto literatūros kūriniai, kino filmai, populiariosios muzikos žvaigždės, tikrai dariusios poveikį ir mūsų, vyresniųjų, kartos sąmonei.“
Literatūrologas Kęstutis Urba
Remigijus Misiūnas - Parduota vasara (2014)
PDF knyga Lietuvių kalba